
Aparat de aer condiționat Daikin NEPURA Stylish Bluevolution FTXTA30CW-RXTA30C 9000 BTU White, pompă de căldură AER-AER, funcționare până la -30°C, garanție 60 lunI
SPLIT

Acolo unde inovația întâlnește creativitatea, chiar și la temperaturi ambientale de până la -25°C.
› Capacitate garantată de încălzire până la -25°C
› Distribuție uniformă a temperaturii datorită logicii șemineului
› Design compact în negru mat
› Distribuție perfectă a temperaturii datorită efectului Coandă
› Senzor termic inteligent: fluxul de aer este ajustat când sunt detectate diferențe de temperatură
› Aplicația Onecta
› Control vocal
› Gama Bluevolution: impact ambiental redus
› Valori de eficiență sezonieră de până la A+++ la răcire și încălzire
› Tehnologia Daikin Flash Streamer: purificare puternică a aerului
› Practic inaudibil
› Creștere rapidă a căldurii: încălzire rapidă la pornire (doar în pereche)
Caracteristicile produsului
- Capacitate de încălzire garantată la temperaturi exterioare scăzute de până la -30 °C
- Dezvoltată pentru regiuni cu condiții extreme de iarnă
Beneficii
-
Funcţionare garantată până la -30 °C
Unităţile Daikin sunt adecvate pentru toate climatele, putând face faţă condiţiilor de iarnă extremă, având un domeniu de funcţionare de până la -30 °C
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | Daikin |
| Tip produs | Rezidential |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 10000 BTU |
| Capacitate răcire | 10236 (2388 -15354) BTU |
| Capacitate încălzire | 10918 (2730 - 23543) BTU |
| Capacitate de răcire | 1.2 /3.0 /4.6 kW |
| Capacitate de încălzire | 0.8 /3.2 /7.10 kW |
| EER | 4.89 |
| SEER | 8.75 |
| COP | 5.01 |
| SCOP | 5.17 |
| Clasă energetică răcire | A+++ |
| Clasă energetică încălzire | A+++ |
| Consum anual energie electrică răcire | 138 kW/an |
| Consum anual energie electrică încălzire | 718 kW/an |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | FTXTA30C2V1BW |
| Tip unitate | Split de perete |
| Funcții | Autodiagnoza, Detectarea prezentei, Dezumidificare, Incalzire, Ionizare, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | Da |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Debit de aer răcire | 4.6 / 6.1 / 8.2 / 11.0 / 11.9 m³/min |
| Debit de aer încălzire | 4.5 / 6.4 / 8.7 / 10.9 / 11.9 m³/min |
| Nivel de zgomot răcire | 20/ 25 / 32 / 43 dB |
| Nivel de zgomot încălzire | 19 / 25 / 32 / 39 dB |
| Suprafața de montare | Perete |
| Lungime unitate internă | 798 mm |
| Lățime unitate internă | 189 mm |
| Înălțime unitate internă | 295 mm |
| Greutate | 12 Kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | RXTA30C2V1B |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | Swing |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 20 ml |
| Diferența de nivel maximă | 15 ml |
| Nivel de zgomot | 46 dB |
| Putere sonoră | 59 dB |
| Lungime unitate externă | 930 mm |
| Lățime unitate externă | 375 mm |
| Înălțime unitate externă | 605 mm |
| Greutate | 42 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | Da |
| Suprafață acoperită | 25-30 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -30°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +18°C |
| Țeavă conexiune lichid | 6.35 mm (1/4") |
| Țeavă conexiune gaz | 9.52 mm (3/8") |
| Țeavă de conexiune condens | 16 mm |
| Kit montaj inclus | Nu |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 60 luni |











